יועץ עסקי - Envirogreen

Envirogreen - חברת ייעוץ כלכלי ועסקי - אנו מתחייבים לשיפור התוצאות העסקיות!

תכנון מיטבי  ביצוע מיטבי רווחיות תפעול הכנסות צמיחה 

אתם תסמנו לנו את המטרה - אנחנו נראה לכם את הדרך

להבדיל מייעוץ פיננסי העוסק בתחום הכספי מוניטרי, ייעוץ כלכלי עוסק בבדיקת נקודות האופטימום של ההתנהלות הכלכלית הכוללת בעסק.
לשם איתור תהליכים ונקודות אופטימליות, נדרש לעשות שימוש במודלים כלכליים ולערוך מחקרים מתאימים.
החברה שלנו בנויה לתחשיבים אלו ואנו פותרים בעיות רבות באמצעות שימוש במודלים כלכליים ומאששים את ההנחות של בעלי העסק במידה והן נכונות.
בין המודלים שפיתחנו הוא מודל תחבורתי המחשב את זמן השהות בכבישים מסוימים על פי עומס התנועה ותוואי הדרך ובכך מאפשרים לחברות תובלה, לתכנן היטב את המסלולים שלהם ולקצר את זמני השהות בהם.
מודל זה מאפשר חיסכון כספי רב ובסופו של יום, להגדיל את שורת הרווח ללקוח.
בין המודלים הנוספים שפיתחנו הוא מודל כלכלי אינטואיטיבי המאפשר חישוב סיכויי הצלחה או רמת סיכון שבנקיטת פעולות שיווקיות או אסטרטגיות של לקוחות בשווקים שונים.

למה איתנו?

לסיכום – לקבל ייעוץ עסקי או כלכלי זה חשוב אבל לקבל אותו באופן אפקטיבי וקונסטרוקטיבי זה הכרחי.
אין עסק, יזם או משקיע שיכולים להתעלם מכך ותמיד מומלץ להגיע אלינו. אנחנו הטובים ביותר! נסו ותיווכחו!

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו לתיאום פגישת הכוונה והיכרות ללא עלות וללא התחייבות כי אנו בטוחים בהצלחה המשותפת

מה ההבדל בין ייעוץ כלכלי לשאר סוגי הייעוץ?

לעיתים קיים בלבול בין ייעוץ כלכלי לבין ייעוץ פיננסי, ארגוני ו/או ייעוץ עסקי.
ייעוץ כלכלי עוסק בבסיס או במהות של הכדאיות הכלכלית ומשליך על שאר התחומים.
ניקח לדוגמא עסק המעוניין ליצא והוא עורך תחשיבים של כדאיות כלכלית למהלך בהנחת שער חליפין מסויים. הייעוץ הפיננסי להבדיל מהתחשיבים לבדיקת הכדאיות הנמצאים בקטגורית הייעוץ הכלכלי, יעסוק בהתנהגות שערי החליפין ובהערכת ההשפעה על סכומי המכירות או הקניות לפי העניין.
כלומר, בעוד שייעוץ כלכלי מגיע לנקודת הכדאיות בתנאים פנימיים או חיצוניים נתונים, הייעוץ הפיננסי יעסוק בהשפעות המוניטריות של התנאים המוכתבים מהשוק וכיצד ישפיעו על אותם תחשיבים.
לעתים באותו ייעוץ לבדיקת כדאיות נוגעים גם בתחומים הפיננסיים אך בפרק נפרד.
לחצו כאן להרחבה על הייעוץ הפיננסי >>

באיזה נושאים ייעוץ כלכלי עוסק?

אין כאן מסמרות לגבי תחום מסוים, אך כדאי להבין כי הייעוץ הכלכלי יעסוק בעיקר בהגעה לנקודות אופטימום בהם ניתן למקסם את היעילות התפעולית ואת שורת הרווח הסופי.
לא מספיק לחשב מבחינה חשבונאית האם כדאי לעסוק בענף מסוים, אלא יש לאסוף את כלל המשתנים שנוגעים לבדיקה כגון:
השפעות של כניסת מתחרים לשוק וכיצד הם עשויים להשפיע על היעילות התפעולית, תרשים הזרימה, ניתוח שורת הרווח הסופי, חישוב עלויות תרשימי זרימה מבחינת כוח אדם, ציוד ותכלול אופטימלי בין כל המשתנים.
ניקח לדוגמא מפעל המיצר מוצרים לתעשיית המתכת באמצעות מיכון אלקטרוני.
מנהלי המפעל מבקשים לבחון כניסה של מכונה חדשה משוכללת יותר למפעל על מנת להגדיל את הכמות המיוצרת וכתוצאה מכך את המכירות.
במקרה זה, היועץ הכלכלי יבנה את עקומת ביקוש והצע של העסק, על פי קטגוריות מוצרים ואף ינסה לבחון את הביקוש וההצע של כלל השוק.
הגדלת הכמות המיוצרת, תגרום להגדלת ההיצע והשאלה הנשאלת האם הטיב ישפר את מיצוב המפעל על חשבון ירידת מחירים צפויה כתוצאה מהגדלת ההיצע ו/או על חשבון המתחרים ו/או שהמחירים ירדו ו/או שנתח השוק של החברה יעלה.
זוהי שאלה הדורשת בחינת מודלים כלכליים ברמת שוק ופנים ארגוני.

לבסוף יענו שאלות המחקר הרלבנטיות שהן: האם המפעל ערוך לקליטה של מכונה קיימת במבנה התפעולי והארגוני הנוכחי ו/או מחייב שינויים על מנת להגיע לאופטימום והאם הגדלת ההיצע במתכונת החדשה תגדיל את המכירות ו/או תמנע ירידה בכמות המוצרים המבוקשת.

זוהי רק דוגמא אחת, הממחישה את תפקידו של היועץ הכלכלי שבונה מודלים מתאימים לשאלות שעל הפרק.
יועץ פיננסי, יבחן את ההשפעה התזרימית שיש למהלך זה ואילו היועץ העסקי, יבחן ברמת השוק, מהי להערכתו תהיה תגובת השוק למהלך של החברה.
לחצו כאן לעשרה טיפים לניהול תזרים מזומנים

באילו נסיבות להעסיק יועץ כלכלי?

בשאלות הדורשות ביצוע חישובים מורכבים יחסית הכוללים מספר תחומים הקשורות לעתים לתחומי ההנדסה, על מנת לחשב אופטימום תפעולי וזה של שורת הרווח הסופי.
בכלכלה מושג מקובל הוא חישוב עלות שולית או רווח השולי.
משתנים אלו דינמיים וכוללים את חלק היועץ העסקי על מנת שתהיה אפשרות להסיק לתחום הפיננסי ולעתים נעזרים גם ביועצים ארגוניים על מנת לבצע מהלכים ארגוניים נדרשים.

לא בכל מקרה נדרש ייעוץ כלכלי הדומה לעבודת מהנדס תעשייה וניהול ברצפת היצור, אך להבדיל ייעוץ כלכלי מנתח משתנים חוץ ארגוניים הנלקחים בחשבון במודלים הכלכליים.
ישנם מקרים בהם מהנדסי תעשייה וניהול יעבדו במשותף עם יועצים כלכליים ויועצים ארגוניים, בשל הסיבות הרשומות לעייל.

האם התמחות היועץ בענף מסוים חשובה?

ככלל, כל יועץ רצוי שיכיר את הענף בו הוא מייעץ מטעמים של חיסכון בזמן, אך במקרה של ייעוץ כלכלי, מאחר והסוגיות הנדונות קשורות יותר לעולם הכלכלה הדורשות מומחיות מסוג אחר, אפשר במקרה של יועץ המתמחה בתחום הכלכלה, מרווח זמן גדול יותר על מנת להעלות את איכות המסקנות.

קראו מה הלקוחות שלנו מספרים עלינו

מאמרים נוספים