יועץ עסקי - Envirogreen

Envirogreen - חברת ייעוץ עסקי וכלכלי - אנו מתחייבים לשיפור התוצאות העסקיות!

תכנון מיטבי  ביצוע מיטבי רווחיות תפעול הכנסות צמיחה 

אתם תסמנו לנו את המטרה - אנחנו נראה לכם את הדרך

חברת אינווירוגרין משלבת מספר תחומי ייעוץ הנכללים בייעוץ עסקי.
יעוץ כלכלי, יעוץ פיננסי ויעוץ שיווקי.
כאשר ניגשים לבחון את העסק, חשוב לקבוע אילו תחומים הם הרלבנטיים עבורו.
חשיבות האבחנה היא בזמן, עלות והגעה למטרה האופטימלית.
כאשר יועצים מגדירים את עצמם כיועצים עסקיים, אין המשמעות שהם מתמחים בכל התחומים הרשומים לעיל, אלא יתכן ומכירים את הענף המסוים שבו הם עוסקים.
גם קביעה זו, אינה בהכרח חשובה יותר מאשר התמחות בתחומי הייעוץ הכוללים. לא כל יועץ עסקי הוא פיננסי או כלכלי או שיווקי ויתכן והוא מחזיק בחלק מהידע הנדרש בתחומים הללו אך לא במלואם. 

חברת אינווירוגרין להבדיל מחברות העוסקות בתחומי הייעוץ העסקי, מבחינה בין סוגי הייעוץ השונים ומקצה יועץ מתאים לכל עסק בהתאם לדוח אבחון שהיא עורכת. 

גם כאן, מי שרוכש מאיתנו שירותי ייעוץ, מקבל את הטוב והמתאים ביותר. 

למה איתנו?

לסיכום – לקבל ייעוץ עסקי או כלכלי זה חשוב אבל לקבל אותו באופן אפקטיבי וקונסטרוקטיבי זה הכרחי.
אין עסק, יזם או משקיע שיכולים להתעלם מכך ותמיד מומלץ להגיע אלינו. אנחנו הטובים ביותר! נסו ותיווכחו!

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו לתיאום פגישת הכוונה והיכרות ללא עלות וללא התחייבות כי אנו בטוחים בהצלחה המשותפת

ייעוץ עסקי – סוגים והבדלים

ייעוץ עסקי כשמו כן הוא, עוסק במתן שירותי ייעוץ לתמיכה בעסקים.
היועץ העסקי יכול לספק שירותי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, בינוניים או גדולים – אך תמיד עסקים, להבדיל מייעוץ למשפחות או ייעוץ אישי.
המונח תמיכה ושירותי ייעוץ הוא רחב וכולל תחומים רבים המפורטים מטה. מעצם ההגדרה, שירותי ראיית חשבון אינם נחשבים כייעוץ עסקי מאחר ועוסקים בביקורת ושירותי מס בדרך כלל, אך בשל הנגישות למידע, חלק מרואי החשבון משלבים במשרדיהם גם שירותי ייעוץ עסקי.

המילה ייעוץ מדגישה את עובדת היות היועץ העסקי יחידה נפרדת המייעצת למחלקות וישויות בתוך העסק.
קיים הבדל בין שירותים הנוגעים למשימות שוטפות בתוך העסק עצמו כגון משימות שוטפות שבמקרים מסוימים ולפרקי זמן קצרים עשויים להינתן על ידי היועץ (תמיכה), מתן ערך מוסף בתחומי הענף בו פועל העסק, סיוע בקבלת החלטות, נדבך חשיבתי נוסף, מומחיות בתחום מסוים וקשרים עסקיים נוספים.

 

ייעוץ פיננסי »

הקשור לפעילות הפיננסית של העסק כגון: ניתוח רווח והפסד, תזרימי מזומנים, גיוס משקיעים, הון זר מקרנות וגופי מימון וכדומה. לחצו כאן להרחבה על הייעוץ הפיננסי.

ייעוץ אסטרטגי »

קשור בדרך כלל לאסטרטגיה שיווקית השייך לקביעת מדיניות שיווקית בראיה מערכתית כוללת לרבות התמיכה התפעולית של המחלקות השונות בעסק במטרה להשיג אופטימום בין העלויות, לנתח השוק והמכירות. לחצו להרחבה הנושא ייעוץ אסטרטגי.

ייעוץ ארגוני »

ייעוץ בכל הנוגע למערכות התפעוליות בעסק, כוח אדם, ציוד, מיכון וכדומה. ענף נוסף הוא ייעוץ לעסקים משפחתיים בכל הנוגע להמשכיות של הדורות הבאים בעסק. תחום זה מורכב ומחייב ידע בתחום הפסיכולוגי ארגוני גם כן.

ייעוץ שיווקי »

עוסק בעיקר בהגדלת המכירות השוטפות של בית העסק, מוצרים ושירותים ללקוחות, פרסום, קידום מכירות וכדומה.

ייעוץ תמחירי »

מטפל בכל צד העלויות, ניתוח תהליכים ועלותם. ייעוץ זה קשור לעתים לתחום ההנדסי במקרים לדוגמא כמו בניה, תעשייה מתוחכמת, אם כי יכול לטפל גם בתחומי השירותים כגון: ייעוץ עסקי למסעדות, תקשורת וכדומה. רמת המאפיינים ומורכבותם בתחום הייצור וכוח האדם קובעת את סוג הייעוץ בין אם תמחירי, כלכלי או הנדסי.

ייעוץ בנושאי מימון »

תחום זה קשור לייעוץ הפיננסי, אך לעתים נדרשת מומחיות מסוימת כגון הנפקת מניות ונירות ערך, מכשירים פיננסים שמטרתם גיוס משקיעים והון זר ובדיקת רמות הסיכון של העסק.

ייעוץ כלכלי »

קשור בדרך כלל לבניית מודלים כלכליים הקשורים לתחומים המצויינים בפסקה זו. מטרת הייעוץ הכלכלי, לבנות מודלים ייחודיים לתמיכה בקבלת החלטות. דוגמא לייעוץ כלכלי הוא בניית מודל תחבורה לקביעת שיעור הצפיפות אפשרי באזור אורבני מסויים מבחינת עומס כבישים כפונקציה של התנועה בהם. תחום זה מאפשר יצירת מודלים שיסבירו באופן מתמטי וסטטיסטי את מה שקורה בתחומים שונים.

ייעוץ אקטוארי

שייך לתחום הסטטיסטי ברמה המקרו-כלכלית. לדוגמא: חברות ביטוח נדרשות לקבוע את שיעור התביעות כפונקציה של תמותה, פציעות, תאונות עבודה, אורך חיים, פנסיה וכדומה. האקטואר הוא סטטיסטיקאי הבונה מודלים מתמטיים לקביעת משתנים תלויים כפונקציה של משתנים בלתי תלויים.

ייעוץ הנדסי

מהנדסים הבקיאים בתחומים מסויימים בתעשיה וניתוח התהליכים לשם קביעת סוג המיכון, כוח אדם וכדומה. תחום זה עשוי להיות קשור לניתוח תמחירי אך אינו קשור בהכרח מאחר וניתן להזמין מומחה הנדסי לבניית קו ייצור ולמצוא יועץ תמחירי שייחשב את העלויות הישירות והעקיפות.

מהנדסי מכירות

שייך לתחום ההנדסה המגבה את מחלקת המכירות בהחדרת מוצרים ושירותים של העסק עבור לקוחותיהם. לתחום זה חשיבות בשל יכולתו למצוא פתרונות למוצרי החברה ושירותיה בתעשיות שונות כגון תעשיות הייטק, מפעלי תעשייה ועוד. תחום זה נפוץ ולעתים מהנדסי מכירות הם חלק שוטף מהמערך הארגוני של החברה, אם כי ניתן לשכור שירותי ייעוץ חיצוניים לתכנון משימות שוטפות של המהנדסים שעובדים בחברה.

ייעוץ מס

מהלכי העסק או החברה נוגעים לחוקי המס השונים. רצוי לבחון כל מהלך תוך הבנת חבות המס הנוגעת לו. ספקי השירותים הם בד"כ עורכי דין, רואי חשבון, יועצי מס, יועצי מס בינלאומיים וכדומה. דילוג על שלב זה, עשוי לפגום ברווחיות החברה והגדלת חבות המס שלה. ישנם יועצי מס המתמחים בתחום הייעוץ העסקי בשל הקשר שלהם לתחום המס ואף פיתחו מיומנויות שונות למתן ייעוץ עסקי.

בחירת סוג היועץ

סוגיה זו חשובה ולעתים בחירת יועץ מתאים עשויה לתמוך בעסק. 

ייעוץ עסקי

בחירה שאינה מתאימה עשויה לגרום לאובדן זמן יקר, ירידה במחזורי המכירות, הפסדים עסקיים וכדומה.

בשלב ראשון, בעלי עסקים נדרשים לבחון את מידת המורכבות הנדרשת בכל הנוגע לשירותים הנצרכים, מטרת הייעוץ והיעדים העסקיים שאותם רוצים להשיג בטווח הארוך יותר.
מטרות הן משימות לטווח הקצר ואילו יעדים עסקיים, בדרך כלל מושגים לאחר טיפול במטרות כחלק מהאסטרטגיה הכוללת. 
ניקח לדוגמא בעל עסק שרוצה להגדיל את נתח השוק שלו.
הוא יידרש לייעוץ אסטרטגי ויועץ שיווקי.
זאת בהנחה כי שאר הפונקציות מטופלות במסגרת העסק.
מצד שני אם בעל העסק מעוניין בהוזלת עלויות הייצור, רצוי שייקח יועץ בתחום התמחיר או בתחום ההנדסי לפי העניין.
מומלץ שכלל הפונקציות יטופלו על ידי היועץ המסוים ו/או העסק, אך אם זה אינו קורה, נחווה חוסר התאמה בין שיפור שהושג בתחום מסוים לבין מה שקורה בפועל.

ניקח לדוגמה מהנדס שבנה מכונה בעלת תפוקה גבוהה יחסית לקיים ולמתחרים והוא מסייע לאנשי המכירות בהחדרת המוצר לשוק כמהנדס מכירות.
במידה וקיימים כשלים בתחום הארגוני כדוגמת אנשי מכירות מתאימים, מחלקת שירות לקוחות וכדומה הקשורים לתחום הארגוני או כחלק ממשימות מחלקת כוח האדם בעסק, נחווה חוסר התאמה, אובדן מכירות ופגיעה במוניטין העסק וזאת למרות שלמכונה או למוצר יתרון יחסי על פני מתחרים.

מומלץ – לפני שמחליטים על צריכת שירותי ייעוץ, יש לבחור יועץ אסטרטגי מערכתי שרואה את ההשפעות ההדדיות של כלל הפעילויות והקשר ביניהן.
יועץ אסטרטגי, יגדיר את מה שנדרש, ההשפעה ההדדית שבין הפעילויות התומכות ולסייע בבחירת יועצים מתאימים למשימות השונות.

מה לעשות אם בחרנו לא נכון

במידה ולא דייקנו בבחירת חברות ייעוץ עסקי ו/או הגדרת המשימות ו/או נדרשים יועצים חליפיים במקום הקיימים, רצוי לציין בתחילת עבודת הייעוץ כי יועצים נוספים יתכן ויידרשו, לתחום את עבודת הייעוץ בזמן והגדרת המשימות שאליהן נדרש היועץ וכל זאת עוד בטרם החל היועץ את עבודתו. במידה ולא עשינו כך, אנו צריכים למצוא את הדרך להעביר את המסר ליועץ הקיים ולקבל את ברכתו מטעמי אתיקה מקצועית.

הנחתת משימות על יועץ בתחומים שאינם מומחה בהם ורק בשל זמינותו, תגרום לתקלות. הגדרת תפקיד ומשימות היועץ הוא מהותי ולמרות שהיועץ יכול לסייע בתחומים נוספים, רצוי לא להתפתות ועדיף לשכור שירותים של מומחים בתחומם. לדוגמא: יועץ תמחירי בתחום הבניה לניתוח עלויות וכמויות הפרויקט, יהיה פחות רלוונטי לתחום הליווי הפיננסי ומימון הפרויקט.

דוגמא נוספת ופחות בולטת היא בתחום הפיננסי.
יועץ המתמחה בשירותי תזרים מזומנים לעסק, אינו בהכרח מומחה לגיוס הון זר מגופים ממשלתיים כדוגמת קרנות מדינה.
לכאורה הקשר של אותו היועץ לתחום המימון קיים, אך התעסקות מול גופים ממשלתיים היא עניין למומחים בתחום, במיוחד לאור הניסיון שרכשו.

דוגמא נוספת היא ליועץ מומחה בתחום הכנת תוכניות עסקיות. גם כאן חייבת להיות הפרדה בין יועצים שעסקו בענפים מסוימים כגון מלונאות, מסעדנות, אנרגיה נקייה וכדומה.
בחירת יועץ עסקי המכין תוכניות עסקיות בתחום האנרגיה הנקייה, לא בהכרח רצוי לתחום המסעדנות ולכן בעל העסק או צרכני השירותים צריכים לתת את הדעת לסוגיית ההתאמה, אם כי יועצים מוכשרים עשויים לטפל בתחומים רבים ומגוונים על פי השכלתם.

לסיכום

גמישות בעבודת היועצים והגדרה מפורטת של מה שנדרש מהם, עשויים לפתור את סוגיית התאמת היועץ לסוג המשימות הנדרשות ובמקרים מסוימים לא לחשוש להחליף יועץ ביועץ אחר רלוונטי יותר.

קראו מה הלקוחות שלנו מספרים עלינו

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו לתיאום פגישת הכוונה והיכרות ללא עלות וללא התחייבות כי אנו בטוחים בהצלחה המשותפת